CZ Deutsch

Nejčastější dotazy


Kdy se vyplatí oprava spotřební elektroniky?

 

Záleží především na tom, jak nám přístroj vyhovuje. Pokud jsme s ním plně spokojeni a hodnota přístroje je pro nás vysoká, jeho oprava se zcela jistě vyplatí.

 

Konkrétní cenu za opravu Vám však lze určit až na základě prohlídky přístroje.

 

LCD televizory – všech značek (např. PANASONIC, JVC, SAMSUNG, ...)

Co je příčinou závady, pokud nejde obraz, ale zvuk i dioda na předním panelu svítí.

 

Některé LCD televize mají ochranu, takže při nefunkčním zdroji vysokého napětí pro CCFL zářivky vypnou celý monitor. Tato závada se pak jeví jako nefunkční hlavní zdroj. Projevuje se tak, že monitor se jakoby na chvilku zapne, ale hned vypne (POZOR: tyto příznaky však mohou být způsobeny i dalšími závadami, např. vadná eeprom apod.).

 

Další běžnou závadou je porucha hlavního zdroje, která se většinou projevuje tak, že LCD televizi nelze vůbec zapnout, nerozsvítí se ani power dioda.

 

Toto jsou dvě hlavní závady, další jsou např. závady displeje (bliká bíle, svislý pruh jedné barvy, vadná eeprom, výpadek jednoho okruhu pro podsvícení, fyzické poškození konektorů…).

 

Po příjmu do opravy (osobně, poštou, kurýrem) nejprve provedeme diagnostiku závady, ověříme dostupnost náhradních dílů a sdělíme vám cenu opravy. Opravu zahájíme až na základě Vašeho souhlasu.